Малолетник во Белград дошол вооружен и почнал да пука, има мртви и повредени

Малолетник утринава околу 8 часот влегол во основното училиште „Владислав Рибникар“ во центарот на Белград и почнал да пука со пиштол во учениците, пренесува „Новости“.

Утрово имало пукање во основното училиште „Владислав Рибникар“ во центарот на Белград, јавуваат српските медиуми.

Четиринаесетгодишен ученик од седмо одделение утринава околу 8 часот влегол во основното училиште „Владислав Рибникар“ во центарот на Белград и почнал да пука со пиштол во учениците, пренесува „Новости“.

„Телеграф“ пишува дека на терен се брзата помош и полицијата.

Според првите неофицијални информации, повредени се пет деца.

Во моментов на местото на престрелката има неколку полициски патроли!

Нова.рс пишува дека ученикот наводно пукал во поранешната учителка и чуварот кој бил убиен.