Здрав појадок за добар почеток на денот

Состојки:

– 250 мл млеко

– 2 лажички органски мед

– 4 лажици овесни снегулки

– грст малини

– 1 банана

Подготовка:

Загрејте го млекото со постојано мешање. Кога ќе зоврие, намалете го огнот и додадете 2 лажички мед кој треба полека да се стопи.

Кога медот ќе се растопи додадете 4 лажици овесни снегулки, а штом ќе омекнат додадете испасирани банани и малини.

Гответе сè заедно уште 2-3 минути.

The post Здрав појадок за добар почеток на денот appeared first on Локално.