Неапол „гори“, почна шампионското славје🎥


Битки за ЛШ во Серија А и Лига 1, Арсенал нема шанси за титула! ↓↓↓


Наполи вечерва му гостува на Удинезе и само еден бод му е потребен за да го освои Скудетото.

Славјето по улиците на Неапол веќе започна, па се очекува и официјално да биде освоен еден бод за градот да доживее „екстаза“.

На стадионот во Неапол ќе се организира заедничко гледање на натпреварот против Уднинезе преку видео бимови, а улиците во Неапол се полни со навивачи.