Навивачи на Наполи корнеа трева од стадионот во Удине за сеќавање 🎥


Битки за ЛШ во Серија А и Лига 1, Арсенал нема шанси за титула! ↓↓↓


Навивачите на Наполи познати се по тоа што се едни од најтемпераментните и не само во Италија. Тие се вистински фудбалски фанатици кои покрај својот Наполи и живеат за фудбал.

Поради тоа со голема еуфорија го славеа освоеното Скудето. Наполи го обезбеди Скудетото по ремито против Удинезе 1:1.

По овој натпревар дел од навивачите корнеа парчиња од „Дачија Арената“ во Удине за да ги чуваат како спомен.