Наполи и Елмас се шампион на Италија, лудница во Неапол🎥


Битки за ЛШ во Серија А и Лига 1, Арсенал нема шанси за титула! ↓↓↓


Наполи и официјално после цели 33 години ја освои шампионската титула во Серија А.

Елмас и дружината стигнаа до титулата откако одиграа реми 1:1 на гостувањето кај Наполи и му донесоа големо славје на Наполитанците.

Наполи на доминантен начин ја освои титулата и практично од половина на сезоната немаше ривали бидејќи создаде голема разлика.

Вечерва му требаше само еден бод против Удинезе, а голот за израмнување го постигна Осимен.