Секоја чест бато да се множат: Пандев му честиташе на Елмас


Битки за ЛШ во Серија А и Лига 1, Арсенал нема шанси за титула! ↓↓↓


Елиф Елмас вчера со Наполи го освои Скудетото во Италија и така стана вториот Македонец по Горан Пандев со титула шампион на Италија.

Помеѓу големиот број честитки, Елмас доби една и од Горан Пандев кој шампион на Италија стана со Интер во 2010 година.

„Секоја чест бато, да се множат“, гласи пораката од Пандев.