„Тие се лудо вљубени“: Тејлор Свифт има ново момче (ФОТО)

Само две недели по објавувањето на веста дека ја прекинала шестгодишната врска со актерот Џо Алвин, Тејлор Свифт наводно излегува со колегата музичар од популарниот бенд „The 1975Свифт (33) и Хили (34) наводно се лудо вљубени еден во друг – толку многу што се подготвени да излезат во јавност на претстојниот концерт на Тејлор Свифт во Нешвил“, изјави за „Сан“ извор кој тврди дека е близок со пејачката.

„Њујорк пост“ побара коментар до двајцата музичари. „Тие се заедно само некое време, но одлично им оди. Првиот пат кога се забавуваа тоа траеше многу кратко, пред речиси 10 години, но тајмингот едноставно не беше добар“, тврди изворот.