Камавинга на 20 години веќе ги освои сите трофеи со Реал


Битки за ЛШ во Серија А и Лига 1, Арсенал нема шанси за титула! ↓↓↓


Играчот за врска на Реал Мадрид, Едуардо Камавинга веќе ги освои сите можни трофеи кои можат да се освојат со еден клуб.

Тоа стана факт синоќа откако Камавинга ја комплетира колекцијата со трофејот во шпанскиот Куп после победата над Осасуна во финалето.

Интересно е што Камавинга тоа успеа да го направи на само 20 години и тоа за нецели 2 години откако е на „Сантиаго Бернабеу“.

Тој во својата колекција веќе има титула во Примера, титула во Лигата на шампиони, Суперкуп на Шпанија, Куп на Шпанија и Светско клупско првенство.

Камавинга може да се пофали и со освоен Куп на Франција со Рен , како и Лигата на нации со француската репрезентација.