Леао беше на детални прегледи, познато дали ќе игра против Интер


Битки за ЛШ во Серија А и Лига 1, Арсенал нема шанси за титула! ↓↓↓


Рафаел Леао беше на детални лекарски прегледи кои покажаа лесно растегнување на адукторот.

Тоа значи дека готово сигурно Леао нема да може да игра на првиот полуфинален меч против Интер во Лигата на шампиони во среда.

Од клубот потврдија дека состојбата ќе се следи од ден на ден, Леао почнал со рехабилитација, па до последен момент ќе биде неизвесно дали ќе се опорави за дербито.

Португалецот се повреди вчера на мечот со Лацио во 10-та минута, а неговото отсуство ќе биде голем удат за „росонерите“ бидејќи тој е најважен играч на тимот.