Moжен проблем за Милан: Леао се повреди против Лацио!


Битки за ЛШ во Серија А и Лига 1, Арсенал нема шанси за титула! ↓↓↓


Екипата на Милан попладнево игра против Лацио во важен натпревар во битката за место во Лигата на шампионите, а без разлика каков ќе биде исходот на оваа средба навивачите на „росонерите“ сигурно ќе имаат причина за загриженост.

Во 11-тата минута еден од најважните играчи на Милан, Рафаел Леао го напушти теренот поради повреда.

На местото на одличниот Португалец во игра влезе Салемакерс. Засега нема информации дали Пиоли не сакаше да ризикува и поради претпазливост го замени Леао или станува збор за повреда повреда поради која напаѓачот ќе мора да паузира одредено време.

Повеќе информации за неговата повреда сигурно ќе има по завршувањето на средбата, а Милан веќе во среда го очекува првиот натпревар од полуфиналето во Лигата на шампионите против градскиот ривал Интер.