Запалени три возила кај Битпазар

На клучката кај скопски Битпазар пријавено е дека се опожарени три возила, јавува тв21.

Полицијата и форезничари се на терен и се врши увид како настанал пожарот.

Информациите се дека е предизвикана само материјална штета, нема повредени, ниту жртви.

Во текот на денот се очекуваат повеќе информации од МВР.