Нов пар на повидок? Шакира и Том Круз снимени заедно (ФОТО/ВИДЕО)

Откако дозна дека Жерар Пике (36) ja изневерувал со Клара Чиа Марти (23) и ја раскина врската со фудбалерот, пејачката Шакира (46) е видена на Формула 1 трката во неделата во Мајами во друштво на актерот Том Круз (60).

Таа била во ВИП ложата со Том и на фотографиите изгледале многу блиски.

Се разбира, не им требаше многу време на нејзините фанови да почнат да теоретизираат дека оваа двојка може да има повеќе од само пријателство.

„Тие би биле одличен пар“, „Том е новото момче на Шакира?“, „Што е ова?“, се само дел од коментарите на Твитер по објавувањето на нивните фотографии.

Колку што е познато, Круз моментално е слободен. Неговата последна врска била со колешката Хејли Атвел, а завршила пред една година, пишува Daily Mail.