„Проектил“ на Винисиус, Реал доаѓа до водство🎥

Реал Мадрид и Манчестер Сити играат возбудлив натпревар на „Сантиаго Бернабеу“, а домаќините имаат предност после првото полувреме.

После првичното одмерување на силите и големата борба на средината на теренот, Реал дојде до водство во 35-та минута со голот на Винисиус.

Модриќ одлично го проигра Камавинга, овој го најде Винисиус, кој со одличен шут од дваесетина метри го матира Едерсон.


Кој до титула: Реал, Сити, Интер или Милан!? Време е за полуфинале во ЛШ!!! ↓↓↓