Видете како Рудигер го чуваше Халанд🎥

Еден од најдобрите поединци на Реал Мадрид синоќа беше Антонио Рудигер, кој имаше задача да го чува Ерлинг Халанд.

Норвежанецот буквално беше неутрализиран и не успеа да упати шут кон голот.

Рудигер му беше верна сенка во текот на целиот меч и буквално му „дишеше во врат“.


Кој до титула: Реал, Сити, Интер или Милан!? Време е за полуфинале во ЛШ!!! ↓↓↓