Почеток од соништата за Интер: Џеко и Микхтаријан го шокираа Милан по десет минути!

Во градското дерби помеѓу Милан и Интер вечерва видовме два гола по само десет минтуи игра.

Има Џеко 35 години, но суште еднаш ја покажа својата голгетерска класа и со еден мајсторски потег ја смести топката во мрежата во седмата минута од натпреварот.

Само три минути подоцна Интер од втората посериозна прилика стигна и до водство од 2:0. Стрелец на голто беше Хенрик Микхтаријан.


Кој до титула: Реал, Сити, Интер или Милан!? Време е за полуфинале во ЛШ!!! ↓↓↓