Стартни состави: Реал со „трио фантастико“, Сити со Халанд

Вечерва на програмата е првиот полуфинален дуел помеѓу Реал Мадрид и Манчестер Сити, а веќе се познати стартните состави.

Анчелоти се одлучи да стартува со најсилното трио во нападот Винисиус – Бензема – Родриго, а Модриќ е опоравен и ќе биде во стартниот тим.

Гвардиола одлучи како поддршка на Халанд во нападот да почне со Грилиш и Бернардо Силва.

Реал Мадрид: Куртоа, Карвахал, Рудигер, Алаба, Камавинга, Крос, Валверде, Модриќ, Родриго, Винисиус, Бензема.

Манчестер Сити: Едерсон, Вокер, Стоунс, Дијаш, Аканжи, Родри, Грундоган, Де Брујне, Бернардо Силва, Грилиш, Халанд.


Кој до титула: Реал, Сити, Интер или Милан!? Време е за полуфинале во ЛШ!!! ↓↓↓