Вкусно и здраво: Смути кое ќе ја подигне вашата енергија

Состојки:

– 150 гр зрел излупен ананас

– една рака замрзнат сечкан спанаќ

– половина зрело авокадо

– сок од половина лимета

– лажичка рендан ѓумбир (може и половина)

– 250 мл бадемово или кокосово млеко

Подготовка:

Сите состојки се ставаат во блендер и се мешаат до саканата густина.

Доколку ананасот не ви е доволно сладок, во смутито можете да додадете половина банана или малку мед.

The post Вкусно и здраво: Смути кое ќе ја подигне вашата енергија appeared first on Локално.