Смолинг уште две години во Рома

Дефанзивецот на Рома, Крис Смолинг наскоро ќе стави потпис на нов договор и ќе остане верен на „волчицата“.

Договорот на Смолинг истекува на крајот на сезоната, а интерес за него покажуваат неколку клубови од Премиер лигата.

Меѓутоа, Смолинг реши да остане верен на Рома и ги одби понудите од англиските клубови.

Последните иформации се дека е постигнат договор за двегодишна соработка според која Смолинг ќе заработува 3 милиони евра по сезона.

Агентот на Англичанецот ќе пристигне во Италија да се комплетира договорот и Смолинг да стави потпис.


Кој до титула: Реал, Сити, Интер или Милан!? Време е за полуфинале во ЛШ!!! ↓↓↓