Ѓоковиќ на „Сан Сиро“ вечерва навива за Милан 🎥

Натпреварот на градските ривали помеѓу Милан и Интер предизвикува големо внимание во фудбалската јавност, а Новак Ѓоковиќ кој во овој период е во Италија и се подготвува за турнирот во Рим не пропушти да биде дел од овој спектакл.

Од поодамна е познато дека Ѓоковиќ е навивач на Милан, па вечерва ќе навива за „росонерите“ од трибините.


Кој до титула: Реал, Сити, Интер или Милан!? Време е за полуфинале во ЛШ!!! ↓↓↓