Груби: Никој веќе не може да ја запре изградбата на коридорите, дојден е крајот на заложништвото и блокадата на Собранието

„Го поставивме денес камен-темелникот на Коридорот 10Д, проектот кој заедно со Коридорот 8 се неопходна современа перспектива на економскиот развој на земјата.

Никој веќе не може да ја запре изградбата на коридорите, му е дојден крајот на заложништвото и блокадата на Собранието, на проектите, на иднината на граѓаните.“, напиша првиот вице премиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на својот фејсбук профил.