Интер ќе го награди Џеко за одличните настапи


Што интересно можеме да следиме викендов во фудбалска Европа? ↓↓↓


Eдин Џеко и на 30 години игра во фантастична форма во дресот на Интер и беше еден од најзаслужните во победата од првиот натпревар во полуфиналето против градскиот ривал ,Милан.

Џеко псотигна гол во седмата минута со кој го доведе својот тим во водство. Поради одличните настапи Интер ќе го испочитува босанскиот фудбалер со нов едногодишен договор кој ќе има важност до следното лето.

Се најавуваше дека Џеко по истекот на актуелниот договор на крајот од сезоната може да се пресели во САД, Блискиот Исток или Кина, но на крајот сепак ќе добие продолжување на соработката.

Интер сака да го има Џеко и наредната сезона во својот состав и понудата напаѓачот не би требало да ја одбие.