Шок во Торино, Севиља дојде до водство🎥

Јувентус и Севиља играат одличен меч во Торино со многу шанси и возбудувања на двете страни.

Севиља подобро во отвори натпреварот и во првиот половина час му создаде многу проблеми на Јувентус.

Шпанците имаа неколку одлични шанси, а Ен Несири во 25-та минута искористи една шанса и ја донесе Севиља во водство од 1:0.


Кој до титула: Реал, Сити, Интер или Милан!? Време е за полуфинале во ЛШ!!! ↓↓↓