Галтие се огласи за Меси!


Што интересно можеме да следиме викендов во фудбалска Европа? ↓↓↓


И официјално заврши суспензијата за Лионел Меси во Пари Сен Жермен.

Аргентинецот беше суспендиран на две недели откако отпатува во Саудиска Арабија без да добие зелено светло.

 Меси се извини за својата постапка, па ќе продолжи да ги извршува своите обврски кон гигантот од Париз. Денес Меси е најавен како стартер за утрешниот натпревар против Ажаксио.

„Разговарав со Меси во четвртокот. Тој е многу мотовиран и одлучен да помогне тимот да освои уште еден трофеј. Можам да потврдам дека утре ќе биде стартер“, изјави Галтие.

Натпреварот на ПСЖ се игра утре од 21:00 часот.