Леао почна со тренинзи, ќе биде спремен за дербито


Лига на шампиони: Кој ќе игра во големото финале!? ↓↓↓


Милан утре го игра реванш полуфиналниот дуел во Лигата на шампиони против Интер, а Пиоли денес соопшти добри вести.

Милан во првиот полуфинален меч загуби со 2:0, а Леао го пропушти тој натпревар поради повреда на адукторот.

Сепак, Португалецот добро ре опоравува и вчера почнал да тренира со остатокот од тимот.

Пиоли на денешната пресконференција потврди дека Леао ќе биде повикан за утрешниот меч.

„Газета дело Спорт“ пренесува дека Португалецот најверојатно ќе биде во стартниот состав на „росонерите“.