Арсенал се пофали со важен потпис

Арсенал денес потврди дека голманот Арон Рамсдејл ставил потпис на нов договор и ја продолжил верноста со клубот од „Емирати“.

Откако ја загубија трката во Премиер лигата, „топџиите“ сега имаат причина за славје бидејќи еден од најважните играчи останува во тимот до 2028 година.

25-годишниот Рамсдејл се етаблираше во еден од најдобрите голмани во Премиер лигата и ќе биде важна алка за „топџиите“ во наредните години.

Добрите партии оваа сезона му донесоа нов договор и значително повисока плата.

Арсенал се пофали со важен потпис