ПУКАЊЕ ВО БЕЛГРАД: Момче застрелано во стомакот и градите

Момче родено 1995 година е рането вечерва во престрелка во белградската населба Церак, општина Чукарица.

Како што било потврдено за „Блиц“, повредениот со повреди во стомакот и градниот кош бил пренесен во Ургентниот центар.

Околу 17.05 часот било пријавено дека на улицата Галипољска е рането момче.

Мотивот за пукањето се уште не е познат.

Во тек е утврдување на сите околности на овој инцидент.