featured

Хрватската песна се искачи на врвот на обложувалниците за победник на Евросонг

Откако Хрватката Дора привлече големо внимание на социјалните мрежи, пред се поради техничките пропусти и фалширањето на многу од пејачите, избран е претставник кој ќе отпатува во Малме и ќе ја претставува оваа земја.

Baby Lasagna ќе ги претставува Хрватите во Малме, а како што велат обложувалниците овојпат се високо оценети.

Иако тоа не мора да значи ништо, Хрватска овојпат е на второто место, дури и пред Италија.

 

Но, и Лет 3 лани имаше висок пласман во обложувалниците, но на крајот не изненадија, па самото поминување во финалето беше еден од најголемите успеси за Хрватска во изминатите неколку години.