featured

Свечена седница на Владата за годишнината од членството во НАТО

Владата денеска ќе одржи свечена седница по повод годишнината од членството на Македонија во НАТО.

Со седницата ќе претседава  премиерот Талат Џафери, најавија од владината прес-служба.Деновиве се одбележуваат четири години од членството на Македонија во НАТО и 75 години од формирањето на Алијансата.