featured

Силен земјотрес го погоди Бразил

Земјотрес со јачина од 5,1 степени според Рихтеровата скала го погоди Бразил, јавува ЕМСЦ.

Земјотресот е регистриран на 29 километри од градот Акра во 09:15 часот по локално време, на длабочина од 35 километри.

Засега нема информации за повредени или материјална штета.

На веб-страницата на ЕМСЦ наведуваат дека се чувствувало како „нешто силно удрило и кратко траело“.