featured

Кејт Мидлтон со семејството ќе го прослави Велигден на имотот каде што кралот Чарлс се опоравува

Пред неколку дена добро упатени извори од кралското семејство објавија дека Кејт Мидлтон и принцот Вилијам ќе го поминат Велигден со своите деца далеку од очите на јавноста, но остана сокриено каде.

Познато е дека принцезата од Велс е со своето семејство во нивната куќа Adelaide Cottage и избегнува патување, со исклучок на неодамнешното патување во Сандрингем каде што кралот Чарлс се опоравува.

Токму таму, според доброуптени извори, младото семејство планира да го помине Велигден, за да ужива во опкружението со природата и најблиските членови на семејството. Ќе отседанат, како и секогаш, во луксузната сала Анмер и ќе пристигнат со приватен хеликоптер за да се олесни патувањето што е можно повеќе.

До неодамна се шпекулираше дека на Велигденската миса ќе се појави и Кејт Мидлтон, но извори ставија точка на се, тврдејќи дека сигурно нема да ја видиме во јавноста додека целосно не закрепне.

Но, за разлика од Кејт, кралот Чарлс III. сепак реши да собере сили да ја води масовната прослава на Велигден, заедно со кралицата Камила, која неодамна ги презеде речиси сите негови должности во јавноста.

Според извори за Entertainment Tonight, планот е кралот и кралицата веднаш по церемонијата и кратка средба со другите членови на семејството да се вратат во Сандрингам, каде заедно со Кејт и Вилијам и нивните деца ќе го поминат овој Велигден, во знакот на сериозна здравствена состојба, во мир и заедништво.