featured

Напиток од три состојки кој ќе ви помогне да ослабете

Едноставно смути од три состојки ќе ви помогне да изгубите тежина. Истовремено позитивно ќе влијае и на вашиот имунитет, а можете да го пиете наутро или навечер.

Неопходно е:

краставица

лимон

2 лажици чиа семе

Подготовка:

Излупете ја краставицата и ставете ја во соковник за да добиете сок. Во сокот од краставицата додајте го сокот од половина лимон и потоа додадете го чиа семето.

Измешајте, оставете малку да набабри и да омекне чиа семето.