featured

Масовни руски ракетни напади врз западна Украина

Руските воздушни сили вечерва по втор пат во изминатата недела извршија масовни ракетни напади врз цели во Украина со проектили истрелани од стратешки бомбардери ТУ-95МС, соопшти Военото воздухопловство на Вооружените сили на Украина.

Ракетни напади беа извршени врз цели на западот на Украина, пренесува агенцијата Укринформ.

Воздушна закана беше на сила на целата територија на Украина.