featured

Словенечки хотел го продава креветот на кој спиел Кристијано Роналдо

Хотелот Гранд Плаза во Љубљана одлучи да го продаде креветот во кој спиеше фудбалерот Кристијано Роналдо минатата недела, кога одигра пријателски натпревар со Словенија со португалската репрезентација.

Хотелот одлучи, бидејќи многу фанови не успеаја да стигнат до Роналдо и да добијат автограм или да се фотографираат, креветот да се стави на аукција на крајот на месецот по почетна цена од 5.000 евра, а парите да ги даде во хуманитарни цели, јавува порталот 24UR.

Преку фотографиите на сите фанови им се нуди поглед на собата во која престојуваше португалскиот фудбалер.

На сите им посакуваме многу среќа и успешно учество на аукцијата“, објави порталот.

Порталот наведува и дека навивачите се обидувале да го следат Кристијано Роналдо на секој чекор, но фудбалерот успеал да ги избегне обидите да се дојде до него. Навивачите го чекаа неколку часа на аеродромот во Брно, а потоа и пред хотелот Гранд Плаза, каде што престојуваше со португалската репрезентација.

Репрезентациите на Словенија и Португалија на 26 март одиграа пријателски натпревар кој Словенија го доби со 2:0.