PRESSonline.mk
  • 1323 Yazı
  • 0 Yorum

Son Yazılar

СВЕТ

🎥Почина човекот кој се самозапали пред судницата каде се одвива судскиот процес против Трамп

62 Почина човекот кој се самозапали пред судницата во Њујорк каде што се одржува судењето на...

СВЕТ

Цукерберг го престигна Маск на листата на милијардери на Блумберг – неговото богатство порасна за милијарди преку ноќ

129 Основачот на Мета, Марк Цукерберг, го престигна сопственикот на Тесла, Илон Маск, на актуелната листа...

СВЕТ

Орбан: Западот е на чекор од испраќање војска во Украина, Брисел си игра со оган

441 Западот е на чекор од испраќање војници во Украина и денеска во Брисел владее провоено...

СВЕТ

Нападнати три постари жени во Шведска, па полицијата застрелала маж

162 Шведската полиција соопшти дека застрелала маж во врска со нападот на три постари жени во...

СВЕТ

Ерменија се согласи да му врати на Азербејџан четири села во пограничната област

149 Портпаролот на азербејџанското Министерство за надворешни работи Ајкан Хаџизада денеска соопшти дека Ерменија се согласила...

МАГАЗИН

Позната српска водителка пронајдена мртва во стан во Белград

Безживотното тело на познатата српска водителка Бојана Јанковиќ (поранешна Николиќ) (1977) е пронајден вечерва околу 19 часот...

СВЕТ

📷Маж се самозапали пред судот во Менхетен, каде е во тек судењето на Трамп

117 Маж се самозапали пред кривичниот суд на Менхетен, каде што е во тек судењето на...

СПОРТ

Влаховиќ ја разбуди „старата дама“

Трофејниот италијански фудбалски калчолигаш Јувентус десетина минути го делеа од ново разочарување во Серија А, сезонава....

СВЕТ

Шолц: Војната во Украина може да трае уште неколку години

74 Германскиот канцелар Олаф Шолц смета дека војната во Украина може да се одолговлекува уште неколку...

РЕГИОН

Братот на осомничениот за убиството на малата Данка починал од насилство, а не од природна смрт?!

Д.Д.(40), брат на еден од осомничените за исчезнувањето и смртта на двегодишното девојче Д.И., починал од...