На 20 хрватски навивачи на Динамо Загреб ќе им се укине притворот во Атина и ќе бидат ослободени

По доставените барања за пуштање од притвор, 20 хрватски навивачи на Динамо Загреб ќе бидат ослободени, откако беа притворени за убиството на навивачот на АЕК на почетокот на август, објавија грчките медиуми, јави дописничката на МИА од Атина. Според истите информации, навивачите ќе бидат пуштен на слобода со два рестриктивни…

ПОВЕЌЕ...

Американци купија акции на ПСЖ за 500.000.000 евра

„Катар спортс инвестмент“ одлучи да продаде мал процент од Пари Сен Жермен на американската компанија „Арктос Партнерс“. Американските партнери купија 12,5 отсто од акциите на клубот по цена од 531.000.000 евра. ПСЖ наведува дека катарскиот сопственик и понатаму ќе има целосна контрола над клубот, а „Арктос“ практично нема да бара…

ПОВЕЌЕ...

Повреден полицаец, солзавец и над 400 уапсени на одбојкарскиот натпревар Олимпијакос-Панатинаикос

Познато е ривалството меѓу навивачите на Олимпијакос и Панатинаикос, но на одбојкарското дерби тоа доби ново ниво. Две фракции се судрија пред салата „Мелина Меркури“, а се започна некаде по 22 часот кога група од околу 150 навивачи излегле надвор од салата. Според полицискиот извештај, кон нив бил фрлен молотов…

ПОВЕЌЕ...

На Погба му се заканува максимална казна од 4 години забрана за настап

Италијанските спортски обвинители побарале четиригодишна забрана за играње на фудбалерот од средниот ред на Јувентус, францускиот интернационалец Пол Погба кој е обвинет за допинг, пренесуваат италијанските медиуми. Погба е суспендиран од октомври оваа година, откако тестот на националната антидопинг организација откри тестостерон, хормон кој ја зголемува издржливоста на спортистот тестиран…

ПОВЕЌЕ...

Гвардиола: Ако ја одбраниме тројната круна сезонава, ќе се пензионирам !

Тренерот на актуелниот европски и англиски правк Манчестер сити, еден од најтрофејните стратези во историјата на фудбалот, Шпанецот Пеп Гвардиола, изјави дека доколку неговиот тим и сезонава освои тројна круна, дека ќе ја заврши кариерата. -Ако ја освоиме тројната круна и сезонава, ќе се пензионирам. Тоа е сигурно. Знам дека…

ПОВЕЌЕ...