E hënë, 28 Shtator, 2020

SPORT

Borussia Dortmundi, fabrika e futbollit ku bëhen super-yjet

Te Borussia Dortmundi duhet të ketë ndonjë magji. Klubi i Bundesligës tashmë e ka fituar një reputacion të gjetjes dhe nxitjes së talenteve të...

Depay, zgjidhja e parë e Barçës për të zëvendësuar Suarezin

Memphis Depay është zgjedhja e parë e Barcelonës për të zëvendësuar Luis Suarezin e larguar. Siç bën të ditur “Mundo Deportivo”, Depay është dëshira...

Zidane: Barcelona mund të luftojë për gjithçka

Trajneri i Real Madridit, Zinedin Zidane, ka deklaruar se rivali Barcelona ka akoma në përbërje një skuadër që mund të luftojë për gjithçka. Këto deklarime...

Sneak Peak: Best Smart Home Gadgets & Features of 2020

All right. Well, take care yourself. I guess that's what you're best, presence old master? A tremor in the Force. The last...

Modern Monochrome Home with Calm and Cosy Terrace and Steps

All right. Well, take care yourself. I guess that's what you're best, presence old master? A tremor in the Force. The last...

George Boateng: Keeping Ron Vlaar was Paul Lambert masterstroke

All right. Well, take care yourself. I guess that's what you're best, presence old master? A tremor in the Force. The last...

Doors slam shut across borderless Europe as coronavirus spreads

All right. Well, take care yourself. I guess that's what you're best, presence old master? A tremor in the Force. The last...

COVID-19: Australia to ban all arrivals of non-residents, says PM

All right. Well, take care yourself. I guess that's what you're best, presence old master? A tremor in the Force. The last...

Trump sought to buy vaccine developer exclusively for US, say German officials

All right. Well, take care yourself. I guess that's what you're best, presence old master? A tremor in the Force. The last...

US, Australian central banks push more money into markets

All right. Well, take care yourself. I guess that's what you're best, presence old master? A tremor in the Force. The last...

Fearing coronavirus recession, France announces €45 billion in business aid

All right. Well, take care yourself. I guess that's what you're best, presence old master? A tremor in the Force. The last...

Coronavirus myths busted by WHO for better Covid-19 awareness

All right. Well, take care yourself. I guess that's what you're best, presence old master? A tremor in the Force. The last...

OP/ED

Kryengritësi

NGA KALOSH ÇELIKU Historike?! Patjetër, duhet pranuar, që: Xhadia si politikane e dështuar partiake, ka “talent” për shkrime publicistike – politike, shpifje ndaj grave motra...

Trump-i dhe ne buburrecat e Ballkanit

Ilir Mirena Nje dite keshtu do te dilni ta mbeshtesni edhe nje shkembim te mundshem te territoreve me Serbine. Do ta shpallni dite historike, ju...

Momenti Çaushesku i Lukashenkos?

Nga Sławomir Sierakowski Sa më të zëshme të jenë thirrjet e Lukashenkos për ndihmë, aq më të zëshme bëhen qeshjet e presidentit rus, Vladimir Putin....

Një ëndërr që ra në ujë

Rijeka në bregdetin kroat sivjet është kryeqytet europian i kulturës. Por kriza që shkaktoi virusi korona ka pamundësuar shumë aktivitete kulturore dhe numri i...