E hënë, 28 Shtator, 2020

TECH

Samsung do të dëmtojë pozicionin e OnePlus në treg me Galaxy S20 FE

OnePlus është vendosur si një nga lojtarët kryesorë në tregun e telefonave inteligjentë me çmime të përballueshme. Samsung kishte bërë telefona mjaft të shtrenjtë dhe...

Çka ndodh kur amerikanët inkuadrohen në internetin global

Aplikacione të ndaluara, teori të poshtra, luftëra tregtare, përdorues të heshtur. Rasti i TikTokut nuk është lajm i ri për shumicën e botës. Të dielën,...

Facebooku i kërkon Appleit t’ua mundësojë përdoruesve të ndryshojnë aplikacionet bazë në iPhone

Me lansimin e sistemit të ri operativ, iOS14, Apple ka nisur më në fund t’ua plotësojë dëshirën disa zhvilluesve të aplikacioneve duke ua ofruar...

“Unaza e Sigurisë” kap hajnat e shtëpive

Gjiganti i njohur amerikan “Amazon” ka prezantuar një pajisje fluturuese që shërben si mjet sigurie për shtëpi. E ashtuquajtura “Ring” është krijuar që të...

COVID-19: Australia to ban all arrivals of non-residents, says PM

All right. Well, take care yourself. I guess that's what you're best, presence old master? A tremor in the Force. The last...

Trump sought to buy vaccine developer exclusively for US, say German officials

All right. Well, take care yourself. I guess that's what you're best, presence old master? A tremor in the Force. The last...

US, Australian central banks push more money into markets

All right. Well, take care yourself. I guess that's what you're best, presence old master? A tremor in the Force. The last...

Fearing coronavirus recession, France announces €45 billion in business aid

All right. Well, take care yourself. I guess that's what you're best, presence old master? A tremor in the Force. The last...

Coronavirus myths busted by WHO for better Covid-19 awareness

All right. Well, take care yourself. I guess that's what you're best, presence old master? A tremor in the Force. The last...

Exclusive: Amazon Confirms First Known Coronavirus Case in an American Warehouse

All right. Well, take care yourself. I guess that's what you're best, presence old master? A tremor in the Force. The last...

Sneak Peak: Best Smart Home Gadgets & Features of 2020

All right. Well, take care yourself. I guess that's what you're best, presence old master? A tremor in the Force. The last...

Modern Monochrome Home with Calm and Cosy Terrace and Steps

All right. Well, take care yourself. I guess that's what you're best, presence old master? A tremor in the Force. The last...

OP/ED

Kryengritësi

NGA KALOSH ÇELIKU Historike?! Patjetër, duhet pranuar, që: Xhadia si politikane e dështuar partiake, ka “talent” për shkrime publicistike – politike, shpifje ndaj grave motra...

Trump-i dhe ne buburrecat e Ballkanit

Ilir Mirena Nje dite keshtu do te dilni ta mbeshtesni edhe nje shkembim te mundshem te territoreve me Serbine. Do ta shpallni dite historike, ju...

Momenti Çaushesku i Lukashenkos?

Nga Sławomir Sierakowski Sa më të zëshme të jenë thirrjet e Lukashenkos për ndihmë, aq më të zëshme bëhen qeshjet e presidentit rus, Vladimir Putin....

Një ëndërr që ra në ujë

Rijeka në bregdetin kroat sivjet është kryeqytet europian i kulturës. Por kriza që shkaktoi virusi korona ka pamundësuar shumë aktivitete kulturore dhe numri i...